שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

החיסרון המשמעותי ביותר של עוסק מורשה מול עוסק פטור נובע מההתנהלות הנוספת מול רשויות המס. הפטור ממע"מ לו זכאי העוסק הפטור מאפשר לו פעמים רבות למכור את שירותיו במחירים זולים יחסית, שכן אין הוא מחויב בתוספת המע"מ. כמו כן, עוסק פטור רשאי לתמחר את השירות "כולל מס ערך מוסף" וליהנות מהיתרה. עם זאת, מדובר ביתרון אשר תקף רק בהתנהלות מול לקוחות פרטיים. לקוחות עסקיים אינם רואים בתוספת המע"מ כהוצאה היות והם רשאים לקזזה בהמשך.

תשלום המע"מ אינו טומן בחובו רק יתרונות אלא מהווה גם חיסרון. עוסק מורשה, בניגוד לעוסק פטור, רשאי להתקזז על תשלום מע"מ ולתבוע מע"מ תשומות בסוף השנה. במקרים בהם מדובר בעוסק מורשה אשר ההשקעה בעסקו גררה הוצאות כספיות רבות, רשאי הוא לתבוע מע"מ תשומות. עוסק פטור אינו רשאי לעשות כן ועל כן הוא מפסיד למעשה את המע"מ.

מומחים בתחום העסקי יודעים כי ישנם לקוחות עסקיים אשר מעדיפים לעבוד מול עוסק מורשה ולא מול עוסק פטור. ידוע כי עוסק פטור, מעצם הגדרתו, הינו בעל עסק העובד בעוצמה נמוכה. אי לכך, שמו העסקי של העוסק הפטור, אשר מחזור עסקאותיו השנתי נמוך, עלול להדיר את רגליהם של לקוחות עסקיים מסוימים. 

יועצי המס כיום מוכשרים בדרגה מאוד גבוהה ומקבלים הכשרות נוספות בתחום הביטוח הלאומי והמקרקעין (שבח). בדר"כ המחיר שתקבלו ממשרד יועץ מס יהיה זול יותר לעומת משרד רואה חשבון מאחר והסמכתו מאפשרת לו לחתום על דוחות של חברה, ואם זה לא השירות שאותו חיפשתם אז למה לכם לשלם יותר!

נושא המיסוי הוא מורכב וסבוך ויש בו לא מעט נושאים שלא ניתן ללמוד אותם על רגל אחת. מעבר לכך, שלטונות המס מתפרנסים בשתי דרכים, בגביית מס ובגביית קנסות על אי ניהול תקין. הנזק הכספי שיכול להיגרם לעסק שעושה שגיאה הוא הרבה יותר גבוה מהעלות של יועץ מס, ולכן זו הוצאה שלא כדאי לחסוך בה.

אני מציע שירות של יעוץ בשיחות וידיאו דרך סקייפ, כך שתוכלו לנהל עימי פגישה פנים מול פנים מבלי לצאת מהבית. את חומר הנהלת החשבונות ניתן לשלוח בדואר רשום.

רצוי לפנות ליועץ המס טרם פתיחת העסק, מאחר ויש לתכנן מראש כיצד להתאגד, וכן ללמוד את אופן ניהול הספרים על פי החוק. מעבר לכך, יש לתת את הדעת מראש לאסטרטגית ניהול המס.

ע"פ סעיף 236 לפקודה הרשאים לייצג נישומים הם … סעיף (3) – יועץ מס…
נישום ע"פ סעיף 1 – הגדרות : אדם שהיתה לו הכנסה
אדם ע"פ סעיף 1 – הגדרות: לרבות חברה וחבר בני אדם
מכאן שיועץ מס רשאי לייצג חברות ולהגיש להן דוחות שנתיים – אך על המאזן להיות מבוקר ע"י משרד רואה חשבון.

בהחלט תהיה בעיה להזדכות על מע"מ התשומות, שכן מדובר בחשבונית שנרשמה שלא "כדין", בהתאם להגדרת "חשבונית מס" בסעיף 9א' להוראות ניהול ספרים, בו נקבע מפורשות החובה של פירוט הטובין בחשבונית.

לפגישת ייעוץ ראשונה ללא תשלום

השאר פרטים

או צור קשר 03-5222223

סגירת תפריט
דילוג לתוכן